czwartek, 29 października 2015

NASI PIŁKARZE "IDĄ ZA CIOSEM"

W ubiegły czwartek w hali ZST rozpoczęliśmy  rozgrywki eliminacyjne piłki nożnej chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych. W grupie B spotkaliśmy się z zespołami: ZST, VII LO i ZSUIP. Po porażce z gospodarzami wygraliśmy dwa pozostałe spotkania i awansowaliśmy do półfinałów.

Wyniki grupy B:
ZS Berg – ZST 0-6
ZS Berg – VII LO 8-1
ZS Berg – ZSUiP 7-0
W półfinale spotkaliśmy się w grupie B z reprezentacjami ZSCE i Budowlanki. Po bardzo zaciętym acz przegranym pojedynku z ZSCE ograliśmy wysoko zespół Budowlanki i tym samym awansowaliśmy do czołowej czwórki turnieju.
Wyniki grupy B:
ZS Berg – ZSCE 0-2
ZS Berg – Budowlanka 5-2

Szkołę reprezentują: Cukrowski, Kowalski, Chodorowski, Kłodawski, Skierkowski, Wódecki, Wójcik, Zieliński, Komosa, Bartosiak, Piotrowski, Gołaszewski.

Turniej finałowy odbędzie się w środę 4 listopada w hali ZST, gdzie oprócz naszej reprezentacji wystąpią: ZST, ZSCE oraz Elektryk.

Relację przygotował: Krzysztof Kamiński

poniedziałek, 26 października 2015

"STEFAN NA WAGARACH..." - 22 PAŹDZIERNIKA

W czwartek  22 października grupa uczniów naszej szkoły: Marta Cichocka, Paulina Morawska, Magdalena  Cierpikowska, Magda Kazimierska pod opieką Pani Zdzisławy Rycyk-Lubaś wzięła udział w grze miejskiej „Stefan na wagarach…”, która odbyła się w ramach Festiwalu Themersonów SkArPa Płock 2015 Themersonowie –Inspiracje.
Wagary ze Stefkiem przybliżyły uczestnikom życie i twórczość wybitnego płocczanina Stefana Themersona i jego zasłużonej dla miasta rodziny. Zespoły płockich szkół rywalizowały ze sobą nie tylko na polu wiedzy, ale również musiały pochwalić się swoimi talentami malarskimi i kucharskimi.
Nasza drużyna okazała się niepokonana i po dogrywce pokonała licealistów z Małachowianki, zajmując I miejsce.

piątek, 23 października 2015

O NEPALU I DLA NEPALU - 22 PAŹDZIERNIKA

"Lecz ludzi dobrej woli jest więcej"
Adam Duliński i Łukasz Bujok, dwukrotnie uczestniczyli w wyprawie do Nepalu, celem niesienia pomocy miejscowej ludności po trzęsieniu ziemi. Pierwszy wyjazd pod nazwą "Misja Nepal 2015" miał miejsce w maju, drugi na przełomie września i października. Uzbierane prze wyjazdem kontakty, pozwoliły im dotrzeć do miejsc położonych daleko w górach, w tym do wiosek i miejscowości w dystrykcie Sindhupalchowk. Bezpośrednią zachętą do wyjazdu i niesienia pomocy Nepalczykom był niespodziewany SMS od pastora Mosesa z kościoła w Bhaktapurze z prośbą o pomoc. Spontanicznie pozyskane środki finansowe pochodzące od ludzi "dobrej woli" pozwoliły na zakup potrzebnej żywności, namiotów, elementów konstrukcyjnych tymczasowych schronień (domów), zakup filtra do oczyszczania wody, wyprawek szkolnych dla dzieci, koców, lekarstw i innych potrzebnych rzeczy. Będąc w Nepalu pracowali przy odgruzowywaniu, stawianiu namiotów, organizowali czas dla miejscowych dzieci, uczestniczyli w dystrybucji żywności i nieśli zachętę miejscowemu kościołowi.
Co ciekawe, chrześcijaństwo w Nepalu rozwija się bardzo dynamicznie. Szacunki wskazują, że żyje tam około 2,5 miliona chrześcijan, co stanowi blisko 10% ludności tego kraju. Dominującym wyznaniem jest hinduizm. Do niedawna w Nepalu hinduizm był oficjalnie usankcjonowaną religią kraju. Przemiany społeczne ostatnich lat w przynosiły stopniową poprawę w zakresie wolności wyznawania i praktykowania religii. Choć (według danych organizacji monitorujących sytuację chrześcijan) lokalne prześladowania nadal mają miejsce, szczególnie wobec tych chrześcijan, którzy dzielą się swoją wiarą z wyznawcami hinduizmu.
Pomoc, którą nieśli wolontariusze z Polski docierała do wszystkich, niezależnie od religii. Jak zauważył Łukasz, obecność przybyszów z Polski, przywożących najpotrzebniejszą pomoc z powodu miłości Jezusa, była dla Hindusów mocnym świadectwem i nie trzeba było wiele mówić...
W trakcie spotkania Adam i Łukasz opowiadali wiele historii, wskazywali na kulturowe i mentalne różnice z którymi się zetknęli, tam na miejscu. Zdjęcia, które przywieźli ukazywały moc żywiołu i ogrom strat, jakie przyniosło do Nepalu trzęsienie ziemi. Ich wyjazd do niewielkiego himalajskiego państwa to jeden z wielu polskich śladów w tym odległym zakątku świata. To kolejny przykład, że wciąż wokół nas nie brakuje "ludzi dobrej woli". Nie brakuje ludzi, którzy motywowani miłością i pasją dla Boga, realizują tę pasję niosąc praktyczną pomoc innym ludziom. Tym, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują.

Piotr Syska

czwartek, 22 października 2015

GRANT DLA SZKOLNEGO KLUBU WOLONTARIUSZA

  Szkolny Klub Wolontariusza "Jestem dla innych" w Zespole Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku otrzymał grant na realizację projektu "Czego się Jaś nauczy..., czyli świadome dziecko inwestycją w przyszłość". Partnerem i adresatem projektu jest społeczność Miejskiego Przedszkola Nr 12 w Płocku. Nasi wolontariusze wzięli udział w konkursie grantowym realizowanym w ramach projektu "Wolontariackie aktywności obywatelskie w Regionie Płockim" współfinansowanego ze środków Programu "Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej".
    Realizowany przez nas projekt jest działaniem wieloatapowym o charakterze interdyscyplinarnym. Wolontariusze prowadzą zajęcia dla przedszkolaków. Każde spotkanie składa się z części edukacyjnej, rekreacyjnej oraz twórczej. Celem projektu jest podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności związanych ze zdrowym stylem życia (właściwe odżywianie, aktywność fizyczna, profilaktyka). Udział w projekcie ma kształtować poprzez zabawę właściwe postawy dzieci. Założono także, że treści i umiejętności zdobyte podczas zajęć będą wykorzystywane w życiu, a w ich realizację zostaną zaangażowani także rodzice i opiekunowie.
  Podczas zrealizowanych dotychczas spotkań przedszkolaki poznawały liczne zabawy integracyjne, malowały, lepiły, śpiewały, dyskutowały na temat wykorzystania w codziennej diecie owoców i warzyw. Dużym zainteresowaniem maluchów i ich opiekunów cieszył się pokaz sztuki carvingu w wykonaniu naszych wolontariuszy. Realizacja projektu potrwa do końca listopada.
 

















 
 











 

piątek, 16 października 2015

BIEG TUMSKI - 9 PAŹDZIERNIKA

W piątek (9 października) odbyła się największa impreza organizowana przez MZOS, czyli Bieg Tumski. Tegoroczna 24. edycja  po raz pierwszy nosiła imię Andrzeja Drętkiewicza, byłego prezydenta Płocka i wojewody płockiego.
Naszą   szkołę reprezentowali: Radosław Żbikowski, Przemysław Pawłowski, Rafał Cybart, Przemysław Skierski, Weronika Zdziarska, Emila Zalewska, Patrycja Łodziarek, Agnieszka Furmanik, Klaudia Kaczorowska, Karolina Pielacińska, Justyna Lewandowska, Wiktoria Stefańska.
Najlepsze lokaty zajęli:
Weronika Zdziarska – II miejsce
Emilia Zalewska – VI miejsce
Karolina Pielacińska – VIII miejsce
Radosław Żbikowski – VI miejsce


środa, 14 października 2015

wtorek, 13 października 2015

POETYCKI FLASH MOB - 12 PAŹDZIERNIKA

12 października w jesienne deszczowe popołudnie ulicami płockiej Starówki przeszedł poetycki flashmob. Wśród uczestników nie mogło zabraknąć Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej. Naszą szkołę reprezentowali: Szymon Adamkowski, Monika Kruszewska, Michalina Sadłowska Paulina Januszewska, Martyna Dębowska, Patrycja Gierzyńska. Październikowy flashmob odbył się z okazji obchodów Roku Św. Jana Pawła II w ramach Płockich Dni Kultury Chrześcijańskiej. Opiekunami przedsięwzięcia były panie: Elżbieta Milewska oraz Zdzisława Rycyk-Lubaś.

piątek, 9 października 2015

Z WIZYTĄ W TORUNIU - 6 PAŹDZIERNIKA

W wtorek 6 października, jedna z klas naszej szkoły wyruszyła w poszukiwaniu najlepszego piernika. Każdy doskonale wie, że najsmaczniejsze pierniki odnaleźć można jedynie w Toruniu. Oprócz pierników, w mieście Kopernika, były też inne atrakcje. Jakie? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia z naszej wyprawy :-)