niedziela, 26 listopada 2017

PASJA BIEGANIA

W sobotę 25 listopada odbył się III Bieg Uliczny o Puchar Wójta Gminy Siemiątkowo. Tak udział w zawodach zrelacjonował p. Krzysztof Kamiński – nauczyciel wychowania fizycznego:

„Wystąpiliśmy w składzie: Ewelina Skierska (kl. 1tg), Paweł Kamiński (kl. 1ti), Dominik Milewski i Ja. Dla Pawła i Eweliny były to debiuty na takim dystansie (10 km), tym bardziej należą się im gratulacje za osiągnięte rezultaty! Najlepszy wynik uzyskał Dominik Milewski, który z czasem 39’27” zajął 26. miejsce w klasyfikacji OPEN i 4. w swojej kategorii wiekowej. Paweł Kamiński z wynikiem 49’51” uplasował się na 137. miejscu w klasyfikacji ogólnej i 12. w jego kategorii wiekowej. Trudy trasy najbardziej odczuła Ewelina, co można zauważyć na załączonych zdjęciach. Jednak to właśnie ona, jako jedyna z nas wszystkich, stanęła na podium uzyskując 3. miejsce w swojej kategorii wiekowej. Wielkie brawa! Ja przebiegłem trasę biegu w czasie 40’11” i uplasowałem się na 30. miejscu (8. lokata w mojej, jeszcze nie tak zaawansowanej, kategorii wiekowej). III Bieg Uliczny o Puchar Wójta Gminy Siemiątkowo był prawdopodobnie naszym ostatnim startem w tym roku. Teraz, zimową porą, zabieramy się do ciężkiej pracy, aby forma przyszła na wiosnę”.

Pan Krzysztof Kamiński zaprasza na lekcje biegowe dla młodzieży (i nie tylko). Spotkania rozpoczną się 29 listopada i będą odbywać się w każdą środę, o godzinie 15:00. Wszyscy chętni są mile widziani! Pan Kamiński zapewnia, że ćwiczenia będą dostosowywane do możliwości i umiejętności sportowych (lub ich braku) każdego uczestnika. Docelowo zajęcia mają mieć miejsce w terenie, a do dyspozycji grupy pozostaje także sala gimnastyczna oraz siłownia.