sobota, 22 października 2011

BAJKOWE SHOW

Uczniowie Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku co roku potwierdzają, że szkolna codzienność to nie tylko nauka, ale też wspólna zabawa i integracja. Dlatego, tak jak co roku, tak i teraz   -  21 października 2011 roku – społeczność szkolna przyjmowała do swojego grona pierwszoklasistów.
W piątek szkolna sala gimnastyczna zamieniła się w bajkowe królestwo zarządzane przez króla Shreka i królową Fionę. To ich poddani, pierwszoklasiści, starali się zostać pełnoprawnymi mieszkańcami „Bajkowa”.

Aby uzyskać to zaszczytne miano musieli poddać się wielu próbom. Zdolności artystyczne, kulinarne, sportowe oraz swoją wiedzę prezentowały cztery drużyny – klasa 1 TG, 1 TRAK, 1 TH i 1 TI z dzielnie wspierającymi ich wychowawcami: p. Bożeną Dzierżanowską, p. Moniką Orzechowską, p. Sylwią Kwiatkowską i p. Krzysztofem Omińskim.
Klasa 1 tg z wychowawcą p. Bożeną Dzierżanowską

Klasa 1 ti z wychowawcą p. Krzysztofem Omińskim

Klasa 1 trak


Klasa 1 th

Wśród wielu zadań znalazły się między innymi: malowanie bajkowego portretu wychowawcy, prezentacja bajki, tworzenie klasowej maskotki, śpiew, ubijanie piany, przeciąganie liny i wiele innych ciekawych konkurencji.


Za każde wykonane zadanie jury (p. dyrektor Aniela Bagińska, p. Jadwiga Gapińska i p. Sylwia Ziembicka) przyznawało cenne punkty.

Zwycięzcami okazała się drużyna różowych, czyli klasa 1 TH.

Drugie miejsce zajęli zieloni – 1 TRAK.

Na trzecim miejscu znalazła się grupa niebieskich – klasa 1 TI,

 a na czwartym zespół czerwonych - 1 TG.

Uroczystość zakończono obowiązkowym ślubowaniem, wręczeniem dyplomów  i upominków oraz wykonaniem pamiątkowych fotografii.
(Tegoroczne otrzęsiny przygotowali uczniowie ze Szkolnej Grupy Teatralno – Dziennikarskiej i Szkolnego Klubu Wolontariusza pod kierunkiem p. Anny Jeziórskiej i p. Wioletty Róg.

Scenariusz - zespół

Scenografia – Michał Piotrowski

Prowadzący – Natalia Bielska, Monika Kowalewska

Król – Damian Zbyszyński

Królowa – Mirella Sworska

Oprawa muzyczna – Mateusz Bujakowski

A także: Jolanta Pawlak, Iza Schodowska, Kamila Sosnowska, Natalia Grudna).

Proawdzące: Natalia i Monika

Pierwszy od prawej - nasz scenograf Michał


Odpowiedzialny za oprawę muzyczną - Mateusz

 (ja)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz