środa, 23 maja 2012

"A MOŻNA INACZEJ..." - PREMIERA

Nasza szkoła już kolejny raz uczestniczy w ogólnopolskim programie społecznym "Szkoła bez przemocy". W tym roku wzięliśmy udział  w programie grantowym. "Celem programu grantowego jest aktywizacja i wsparcie społeczności szkolnych w podejmowaniu działań zmniejszających poziom agresji i przemocy w szkołach. Najlepsze projekty zostały nagrodzone dotacją na ich realizację”.
Pani Anna Jeziórska i pani  Wioletta Róg, przygotowały projekt realizacji spektaklu profilaktycznego "A można inaczej...", który został wysłany na konkurs w ramach kategorii "kultura i sztuka".
Przez pewien czas poszukiwaliśmy pomysłu na scenariusz spektaklu profilaktycznego. Wiedzieliśmy, że ma on poruszać problemy współczesnej młodzieży, takie jak: przemoc, agresja, narkomania, alkoholizm, itp. Zupełnie przypadkiem znaleźliśmy książkę dla młodzieży "Chcę żyć" autorstwa Elżbiety Safarzyńskiej. Przeczytaliśmy ją i od razu wiedzieliśmy, że opisana w niej historia Roberta stanie się inspiracją do stworzenia naszego scenariusza. I tak w ciągu  kilku dni napisaliśmy scenariusz spektaklu wykorzystując pewną część motywów dialogów ze wspomnianej książki.
Opisana w spektaklu historia Roberta to opowieść o chłopaku, który za wszelką cenę próbuje zmienić swoje życie. Mimo przeciwności losu wciąż szuka swoich dobrych aniołów. Chce wyrwać się z patologicznej rodziny, pozbyć piętna „tego gorszego”, coś osiągnąć. Jego myśli i zmagania z losem ilustruje pojawiająca się na scenie grupa taneczna – anioły i demony.
W realizację naszego przedsięwzięcia zaangażowaliśmy nie tylko społeczność szkolną. W naszych działaniach wspierali nas, udzielając pomocy (merytorycznej, rzeczowej, itp): Komenda Miejska Policji w Płocku, Harcerski Zespół Pieśni i Tańca "Dzieci Płocka", Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku, Hospicjum "Caritas" w Płocku. Patronat nad naszym spektaklem objął Komendant Miejski Policji w Płocku.
Nasz zespół z panem dyrektorem Jackiem Kłosińskim


Dziś, w siedzibie Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca "Dzieci Płocka" przy ul. Jachowicza 34 w Płocku odbyła się premiera naszego spektaklu profilaktycznego "A można inaczej..." Uczestniczyła w niej młodzież oraz zaproszeni goście. Jutro spektakl obejrzą płoccy gimnazjaliści.


Przybyłych na premierę gości powitali: pan dyrektor Jacek Kłosiński i pani Anna Jeziórska 
Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Płocku - mł. ins. Jarosław Hofman


Odtwórca głównej roli - Adrian DziemdzielaDemony i anioły


Więcej o naszym spektaklu na blogu: amoznainaczej.blogspot.com

(ja)  1 komentarz: