czwartek, 12 lutego 2015

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Już po raz drugi nasza szkoła włączyła się w realizację projektu Dzień Bezpiecznego Internetu, który w 2015 roku obchodzony był 10 lutego.
W tym dniu uczniowie Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej uczestniczyli w spotkaniu poświęconym zagadnieniom bezpieczeństwa w sieci, a hasłem przewodnim obchodów DBI było: Razem tworzymy lepszy Internet.
Młodzież uczestnicząca w spotkaniu obejrzała prezentację multimedialną, filmy  oraz spoty informacyjne na temat bezpiecznego korzystania z Internetu. Zagadnienia poruszane podczas spotkania podkreślały rolę  internauty w tworzeniu wirtualnego świata, który przy odpowiednim użytkowaniu będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym.
Zwrócono uwagę na to, że każdy ponosi odpowiedzialność za to, co robi w Sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Prowadzący omówili zalety wynikające z użytkowania sieci, jak również przedstawili zagrożenia, jakie niesie ze sobą niewłaściwe korzystanie z Internetu.
Podczas  akcji promującej bezpieczeństwo w sieci dla naszych uczniów został przygotowany quiz dotyczący ciekawostek związanych z Internetem - niektóre odpowiedzi zaskoczyły młodzież.
Spotkanie zostało przygotowane przez p. Wiolettę Róg i poprowadzone przez młodzież z klas: II th (Anna Dąbkowska, Joanna Gąbińska), IV tak (Adrian Dziemdziela) i III ti (Paweł Piotrowski). 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz