czwartek, 27 października 2016

WARSZTATY JĘZYKOWE "NIEMIECKI Z DUSZĄ"

      Warum lernst du Deutsch oder andere Fremdsprache?- Dlaczego uczysz się języka niemieckiego lub innych języków obcych? Takim pytaniem kończyły się warsztaty z języka niemieckiego „Niemiecki z duszą”, które odbyły się w naszej szkole 27 października 2016 roku.Warsztaty przeprowadziła  p. Magdalena Jurowska,  która przyjechała do szkoły  na zaproszenie nauczycielki języka niemieckiego p. Jolanty Żabki. Wcześniej lektorka prowadziła przez kilka lat  tego rodzaju zajęcia – warsztaty, animacje językowe jako lektorka już zakończonego projektu „Deutsch Wagen Tour”, promowanego przez Instytut Goethego w Warszawie.
     Do współpracy zaproszono także uczniów z Gimnazjum w Dobrzykowie i Gimnazjum im. prof. Jerzego Kondrackiego w Łącku. Gimnazjaliści, korzystając z okazji, mogli zwiedzić naszą szkołę, zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły, spotkać się z dyrekcją i nauczycielami.
     Głównym celem projektu „Niemiecki z duszą” było przede wszystkim zwiększenie motywacji uczniów do nauki języka niemieckiego, a także innych języków obcych. Uczestnicy spotkania poznawali język niemiecki poprzez śpiew, zabawę oraz wykonywanie licznych, ciekawych zadań.
(oprac. p. Jolanta Żabka)

           5 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie, że młodzież garnie się do nauki języka niemieckiego. Dodatkowo polecałabym zastosowanie e boków https://www.jezykiobce.pl/34-niemiecki/s-1/chce_korzystac_z-e_book/categories-niemiecki które doskonale pomagają przy nauce niemieckiego. W moim przypadku sprawdziły się znakomicie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Formy warsztatów przy nauce języków obcych bardzo dobrze się sprawdzają. Czasami takie zajęcia również miałem gdy uczęszczałem na kurs do https://lincoln.edu.pl i muszę przyznać, że przy zabawie człowiek dobrze się uczy. W sumie każda forma nauki języków obcych jest dobra.

  OdpowiedzUsuń
 4. Naprawdę bardzo fajnie napisano. Jestem pod wrażeniem.

  OdpowiedzUsuń
 5. Uważam, że warto stawiać na naukę języków obcych już od najmłodszych lat. Ciekawe kursy językowe dla różnych grup wiekowych ma Columbus. Jest to szkoła językowa, która znajduje się w Lublinie.

  OdpowiedzUsuń