poniedziałek, 22 maja 2017

HACKATHON CITY CODERS


      Hackathon City Coders to pierwszy płocki maraton programowania organizowany przez Urząd Miasta Płocka i firmę Qumak S.A. ora, jak do tej pory, największy w Polsce. Wykorzystując otwarte bazy danych, które udostępnił Urząd Miasta, uczestnicy w ciągu 24 godzin mieli okazję stworzyć aplikację, której zadaniem jest podniesie komfortu życia mieszkańców miasta w zakresie turystyki i rekreacji. Udział w Hackathonie wzięło 11 zespołów złożonych z maksymalnie trzech osób. Wszystkie prace oceniało Jury, a zwycięski zespół zdobył nagrodę główną – wydajne laptopy HP. Zwycięzcą tegorocznej  pierwszej edycji, która odbyła się w dniach 20 - 21 maja 2017 roku została drużyna złożona z tegorocznych absolwentów Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku - Huberta Morawskiego, Arkadiusza Ciepluchy, Macieja Romanowskiego.
       Stworzona przez nich aplikacja umożliwia łatwiejsze i wygodniejsze umawianie się na wspólne uprawianie sportu. Każdy użytkownik może stworzyć wydarzenie, do którego zaprosi znajomych lub znajdzie ich za pomocą aplikacji. Umożliwia ona ustalenie czasu spotkania, miejsca, liczby osób oraz prostą komunikację z innymi uczestnikami wydarzenia. Zaletą jest też prostota działania, czytelny interfejs, który pozwala na korzystanie z aplikacji przez każdego, bez względu na wiek i stopień znajomości nowoczesnych technologii.
       Wszyscy członkowie zespołu - uczniowie technikum informatycznego w Zespole Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku to od lat pasjonaci programowania. Hubert Morawski rozwijał swoje pasje poprzez udział w projekcie ”Mazowsze - stypendia dla szkół zawodowych” (projekt indywidualny „Programowanie- moja przyszłość”).  W czasie maratonu stworzył część front-endową aplikacji i połączył ją ze skryptami do komunikacji z bazą danych.
     
       Arkadiusz Cieplucha to pasjonat technologii webowych. W bieżącym roku szkolnym zdawał egzamin zawodowy z kwalifikacji E.14 „Tworzenie aplikacji internetowych i baz danych oraz administrowanie bazami” uzyskując 100% z części praktycznej i 100% z części testowej. W trakcie Hackathonu zaprogramował skrypty pozwalające aplikacji komunikować się z bazą danych. Maciej Romanowski pasjonat tworzenia aplikacji mobilnych  zajął się częścią wizualną aplikacji oraz testowaniem i wykrywaniem błędów.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy tak dużego sukcesu.
 









 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz