środa, 30 listopada 2011

SUKCESY SZKOLNEGO KOŁA LOP

Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody w konkursie „Na najlepiej pracujące SK LOP” w roku szkolnym 2010/2011 zajęło I miejsce. Nagrodą dla szkoły był puchar ufundowany przez Starostwo Powiatowe w Płocku. Nagrodę odebrali prezes Koła - Michał Piotrowski – uczeń klasy 2ti oraz opiekun p. Ewa Stompor. 

Bieżące osiągnięcia
 Uczniowie wzięli udział w konkursie „Przyroda – Twój Przyjaciel” , którego tematem wiodącym był „Grzyb – jadalny czy trujący?”. Celem konkursu było poznanie grzybów jadalnych,  trujących i podlegających ochronie gatunkowej, poznanie zasad zachowywania się podczas pobytu w lesie, sposobu zbierania, przyrządzania i spożywania grzybów jak również upowszechnianie form aktywnego wypoczynku oraz wpływanie na bezpieczeństwo zdrowia ludzi. Laureatem konkursu plastycznego został Łukasz Garbacz – uczeń klasy 3tib, którego praca zajęła I miejsce. Wyróżnienie w kategorii zdjęć otrzymał Paweł Drażba – uczeń klasy 1ti (uczniowie na fotografii obok)


W ramach realizacji III edycji programu edukacyjnego Ligi Ochrony Przyrody realizowanego przy współpracy Towarzystwa Naukowego w Płocku „Pozwólmy ptakom mieszkać obok nas” uczniowie przystąpili do konkursu ornitologicznego  „Ptaki terenów wodnych i błotnych Mazowsza”. Praca Łukasza Garbacza – ucznia  klasy 3tib zajęła I miejsce. Wraz z opiekunem uczestniczył on w konferencji nt. „Znaczenie i rola ptaków terenów wodnych i błotnych, dla których wyznaczony został obszar NATURA 2000”. Konferencja odbyła się w dniu 29 listopada 20011 r. w Towarzystwie Naukowym w Płocku, gdzie laureatom I miejsc wręczone zostały nagrody. 

(ps)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz