środa, 3 października 2012

NA SPORTOWO

      Dziś w naszej szkole odbyło się spotkanie integracyjno - sportowe dla uczniów klas pierwszych pod hasłem "Euroolimpiada 2012". Pierwszoklasiści w asyście swoich trenerów - wychowawców musieli wykazać się nie tylko sprawnością fizyczną, ale także zdolnościami artystycznymi, kreatywnością i wiedzą. Imprezę poprowadzili komentatorzy Dariusz Szpakowski i Włodzimierz Szaranowicz. W role te wcielili się uczniowie klasy 3 ti - Damian Zbyszyński i Michał Piotrowski. Nad całością czuwały organizatorki spotkania - pani Anna Jeziórska i pani Wioletta Róg. Sportowa rywalizacja rozpoczęła się od malowania portretu wychowawcy lub opiekuna (oczywiście w stylu sportowym). Następnie każda drużyna musiała odpowiedzieć na piętnaście pytań sprawdzających wiedzę na temat naszej szkoły. Wiele pozytywnych emocji wzbudziła kolejna konkurencja, czyli prezentacja "klasowej maskotki" łączącej w sobie elementy profilu klasy oraz sportu. Po tych konkurencjach przyszedł czas na wykazanie się sprawnością fizyczną. Nasi nowi uczniowie pokonali tor przeszkód, wykonali rzuty do kosza, przeciągali linę oraz wykazywali się znajomością tajników sportu oraz biografii sportowców. Każda drużyna razem z wychowawcą odśpiewała wylosowaną piosenkę dotyczącą sportu. Ostatnią konkurencją było natomiast ułożenie hasła promującego daną klasę. Tu uczniowie także wykazali się wielką pomysłowością.
"Jeśli na punkcie zwierząt masz bzika, to idź bracie na rolnika. U nas są takie dziewczyny, jak najładniejsze rośliny" - to hasło klasy 1 tr.
     "Szkolną Euroolimpiadę 2012" zakończyło uroczyste ślubowanie, w którym pierwszoklasiści obiecywali między innymi nigdy nie zbaczać z drogi do szkoły, nie zanieczyszczać kosmosu dymem z papierosów oraz wszelkie wariacje zostawiać na wakacje. Starsi koledzy życzyli im z kolei sukcesów, dobrego samopoczucia w szkole i wielu nowych znajomości.
      Jury (pani dyrektor Aniela Bagińska, pani Ewa Stompor i pan Krzysztof Kamiński) oceniło sportową rywalizację i wyłoniło zwycięzców. Pani dyrektor wręczyła pamiątkowe medale.
Złotym medalistą została klasa 1 thi. Srebrny medal otrzymała klasa 1 tr. Trzecie miejsce na podium przypadło w udziale klasie 1 tg. Miejsca okazały się jednak mało istotne, bo jak stwierdzili pierszoklasiści najważniejsza była jednak dobra zabawa i możliwość integracji z nowymi koleżankami i kolegami.
     Imprezę sportowo - integracyjną przygotowała już tradycyjnie Szkolna Grupa Teatralno - Dziennikarska i Szkolny Klub Wolontariusza. Oprócz wspomnianych już opiekunów i komentatorów byli to: Mateusz Bujakowski, Wojciech Stańczyk, Bartosz Wiciński, Monika Kowalewska, Emilia Cylińska, Magdalena Zielińska, Małgorzata Wiśniewska, Iza Schodowska i Kamila Sosnowska.


Pan dyrektor Jacek Kłosiński podczas uroczystego rozpoczęcia imprezy

Monika, Magda i Gosia - w roli "starszych sióstr"

Jury przygotowuje się do pracy

Nasi komentatorzy - Włodek i Darek (a właściwie Michał i Damian)

Klasa 1 thi z wychowawczynią panią Elżbietą Milewską

Klasa 1 tg. W roli wychowawczyni pani Zdzisława Rycyk - Lubaś

Klasa 1 tr. Wychowawczynię zastępuje pani Marianna Domeradzka

Klasa 1 tr prezentuje swoje umiejętności artystyczne

Pani Elżbieta Milewska oczyma swojej klasy

Swoją pracę kończy 1 tg

Trener 1 tg - pani Zdzisława Rycyk - Lubaś

Klasa 1 tr i jej obraz pani Marianny Domeradzkiej

Swoje dzieło prezentuje 1 thi

Maskotki 1 tr - nowoczesny koń w sportowych butach, piękny jeździec i pracowity rolnik

Informatyk i kelnerka - maskotki 1 thi

Maskotki 1 tg

Na torze przeszkód

Nie taka lina straszna :)

"Kokokoko Euro spoko" wykonaniu pani Elżbiety Milewskiej i jej uczniów

A teraz zaśpiewa klasa 1 tg

Klasa 1 tr z wychowawczynią panią Anną Jeziórską prezentuje swoją wizję "Czystego szaleństwa"

Brązowy medal dla klasy 1 tg

Srebro w imieniu 1 tr odbiera Patryk
Uroczyste ślubowanie
Klasa 1 thi
Klasa 1 tg
Klasa 1 tr

Złoty medal dla zwycięzców - klasy 1 thi

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz