wtorek, 27 listopada 2012

OD BELWEDERU DO SEJMU, CZYLI Z HISTORIĄ W TLE

      Uczniowie klasy 1 tr, 1 tg i 2 ti wraz z opiekunami (p. Zdzisławą Rycyk - Lubaś, p. Elżbietą Milewską , p. Anną Jeziórską i p. Wiolettą Róg) odwiedzili dziś Warszawę. Mimo pochmurnego nieba uczestnikom wycieczki nie zabrakło atrakcji i dobrego humoru. Pierwszym celem wyjazdu była Rezydencja Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Nasza grupa zobaczyła wystawę poświęconą Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu, salę historii Orderu Wojennego Virtuti Militari, Kaplicę Belwederską oraz  zrekonstruowany Gabinet Marszałka Piłsudskiego. Szczególną atrakcją było jednak dotarcie do miejsc, w których nie bywają zwiedzający. Dzięki życzliwości pracowników Belwederu i pani przewodnik dotarliśmy na przykład do najbardziej reprezentacyjnej, słynnej  Sali Pompejańskiej, w której koncertował młody Fryderyk Chopin, a w roku 1979 przebywał Jan Paweł II.  
        Po opuszczeniu gościnnych progów Prezydenta uczestnicy wycieczki udali się do Łazienek Królewskich - dawniej letniej rezydencji króla Stanisława Augusta. Spacer po pięknym parku uwieńczyła wizyta w Starej Pomarańczani, Teatrze Stanisławowskim i Pałacu Myślewickim.
       Ostatnim celem dzisiejszej podróży był gmach Sejmu i Senatu, gdzie uczniowie dowiedzieli się na czym polega codzienna praca posłów i senatorów, ale przede wszytskim odwiedzili wiele sal, korytarzy i innych zakątków znanych dotychczas tylko z telewizyjnego ekranu.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz