czwartek, 14 lutego 2013

POWSTAŃCY I KS. JERZY POPIEŁUSZKO...

    Uczniowie naszej szkoły (klasa 1 tr, 1 tg, 1thi, 2 ti, 3 tg i 3 tr) wraz z opiekunami (p. Zdzisławą Rycyk - Lubaś, p. Moniką Orzechowską, p. Anną Jeziórską i p. Wiolettą Róg) uczestniczyli w wyjeździe dydaktycznym do Warszawy.
    Wizytę w stolicy rozpoczęliśmy od szczególnej lekcji historii w Muzeum Powstania Warszawskiego. Mieści się ono w dawnej elektrowni tramwajowej z początku XX wieku, znajdującej się u zbiegu ulic Przyokopowej i Grzybowskiej.
      Przez ponad dwie godziny młodzież poznawała powstańczą rzeczywistość. Dzięki połączeniu obrazu, światła i dźwięku oraz wielu efektów multimedialnych młodzi ludzie mogli przenieść się w świat sprzed kilkudziesięciu lat. Chodząc po granitowym bruku wśród gruzów stolicy poznawali nie tylko historię Powstania Warszawskiego, ale także sytuację ludzi w czasach drugiej wojny światowej.
 

 

 
      Kolejnym etapem podróży było Muzeum Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki. I tu znów uczniowie naszej szkoły na kilkadziesiąt minut przenieśli się w czasie, tym razem aby poznać biografię ks. Jerzego Popiełuszki oraz codzienność PRL-u.
 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz