środa, 30 października 2013

MIĘDZYKULTUROWE SPOTKANIE

W dniu dzisiejszym w murach naszej szkoły gościliśmy grupę "Transit Team 7". Byli wśród nas: Mpumi z RPA [mówiący czterema językami i posiadający słynny afrykański entuzjazm i radość życia], pochodząca z USA Caitie [ze stanu Wisconsin], JungEun z Korei Południowej [od niedawna, ale z wielkim zapałem uczy się języka angielskiego], Rory z Irlandii Północnej [w połowie Irlandczyk i w połowie Anglik] oraz najmłodsza z grupy 18-letnia Grace z USA [stan Washington].
Każdy z naszych gości przygotował krótką prezentację dotyczącą historii, społeczeństwa i geografii swojego kraju. Był też czas na indywidualne rozmowy i pytania. Mpumi uraczył nas także dźwiękami swojego plemiennego języka [pełnego zadziwiających „kląsknięć”].
Inicjatywa „Transit Team 7” jest częścią międzykulturowego projektu realizowanego przez OM. Operation Mobilisation (w skrócie OM) to chrześcijańska organizacja, która powstała w 1957 roku z inicjatywy George’a Verwera, a obecnie działa w przeszło 110 krajach, w tym posiada swoje przedstawicielstwo w Polsce [Kutno]. Więcej o grupie można znaleźć na blogu, dokumentującym ich podroż: http://transitteam7.blogspot.co.uk/ Spotkanie odbyło się dzięki uprzejmości polsko-chińskiego małżeństwa, Arkadiusza i Donny Delików z Kutna. Gospodarzem spotkania na terenie szkoły był Piotr Syska.

Nasi zagraniczni i polscy goście [Donna, Catie, Grace, JungEun, Rory, Arek i Mpumi]
Goście i uczestnicy spotkania, uczniowie klas I thi i II th
Pogawędka z Irlandczykiem...
Nawiązujemy nowe kontakty...
Pogawędka z Mpumi


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz