piątek, 26 kwietnia 2013

APEL MATURZYSTÓW

     "W 50. rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej na Płockim Placu Trzynastu Straconych stanął pomnik wraz z symbolicznym Dzwonem Pokoju. Inicjatorem tego przedsięwzięcia był Harcerski Zespół Pieśni i Tańca "Dzieci Płocka" wraz z jego założycielem druhem Wacławem Milke. Dzwon Pokoju, który stanął w miejscu męczeńskiej śmierci trzynastu Polaków był darem dzieci i młodzieży. Jest on symbolem najwyższej wartości - pokoju. Na jego rozecie umieszczono słowa: Chleb. Pokój. Wolność. Istota powstania Dzwonu stała się podstawą nawiązania ścisłej współpracy z wieloma miastami świata, m. in. z Hiroszimą w Japonii. Co roku, w kwietniu, maturzyści oraz uczniowie klas trzecich gimnazjum spotykają się na uroczystym apelu pod Dzwonem Pokoju, aby głosić tu ideę pokoju, wolności oraz złożyć hołd tym, którzy ginęli w imię tych wartości".
   Dziś to my mieliśmy zaszczyt poprowadzenia tej ważnej uroczystości, w której uczestniczyli tegoroczni maturzyści, dyrektorzy szkół i nauczyciele. W imieniu Prezydenta Miasta zebranych przywitał Marek Bębenista - dyrektor Wydziału Edukacji i Kultury Urzędu Miasta.
   Apel poprowadzili uczniowie klas czwartych (Karolina Woźnicka, Kamila Sosnowska, Agnieszka Kozij, Piotr Traczyk, Michał Stasiak, Aleksandra Jachimowicz, Piotr Dybiec, Adam Patora, Maria Warda, Piotr Mąkol, Iwona Kondalska, Dawid Grabowski) pod kierunkiem pana Andrzeja Milke i pani Anny Jeziórskiej.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz