piątek, 12 kwietnia 2013

MATURZYŚCI NA JASNEJ GÓRZE

   Nasi tegoroczni maturzyści wraz  z dyrektorami (p. Jackiem Kłosińskim i p. Ireneuszem Tawczyńskim) oraz nauczycielami (p. Barbarą Stańczak, p. Tadeuszem Grzelakiem, p. Marzeną Markiewicz, p. Adamem Milewskim, p. Krzysztofem Kamińskim, p. Anną Jeziórską) uczestniczyli dziś w Diecezjalnej Pielgrzymce Maturzystów na Jasną Górę. Wyjazd ten był dla nas szczególnym przeżyciem, gdyż w tym roku zostaliśmy wybrani do przygotowania jednej z części oprawy Mszy Świętej. Kamila Sosnowska (4 tib) i Michał Stasiak (4 tha) czytali komentarze do darów ofiarnych. Przedstawiciele pozostałych klas czwartych wraz z panem Dyrektorem Jackiem Kłosińskim złożyli na ręce Księdza Biskupa Piotra Libery dary ofiarne (jubileuszową świecę z logo 90-lecia istnienia naszej szkoły, kwiaty, książkę i zeszyt oraz hostię, wino i wodę).
   W drodze powrotnej maturzyści, oprócz możliwości wykazania się talentem wokalnym (wspólny śpiew), mogli również uczestniczyć w konkursie wiedzy. Wyjaśnijmy tylko, że zadaniem naszych pielgrzymów oprócz aktywnego uczestnictwa w Drodze Krzyżowej, konferencji oraz Mszy Świętej było także jak najdokładniejsze poznanie historii Jasnej Góry, Cudownego Obrazu oraz licznych eksponatów muzealnych. Słodkie nagrody dla uczestników konkursu oraz różańce dla osób zaangażowanych w oprawę Mszy Świętej ufundował ks. Leszek Żuchowski, któremu serdecznie dziękujemy.
 

 

 
 
 
Komentarz do Darów Ofiarnych
Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Płockiej
Jasna Góra - 12. 04. 2013
    Ojciec Święty Benedykt XVI ogłaszając rok 2013 – Rokiem Wiary, zachęcał nas „by z większym zaangażowaniem celebrować wiarę w liturgii, a zwłaszcza w Eucharystii”. Dlatego my, maturzyści diecezji płockiej, gromadzimy się w Jasnogórskim Sanktuarium, aby oddać hołd Matce Bożej i złożyć na ołtarzu nasze dary.
    W imieniu społeczności Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku, który obchodzi 90 – lecie swojego istnienia, Dyrektor Szkoły składa w darze jubileuszową świecę.
     Przynosimy również kwiaty, wyrażające wdzięczność Bogu. Niech ten symboliczny dar skłania nas nieustannie do osiągania pełni człowieczeństwa i życia w autentycznej wierze.
       Nasza społeczność uczniowska przynosi książkę i zeszyt, jako symbole ciągłego dążenia do zdobywania wiedzy i umiejętności. Pragniemy, aby trud nauki złożony na ołtarzu Chrystusa i przemieniony Jego łaską, wydał jak najlepsze owoce w naszym przyszłym, dojrzałym i odpowiedzialnym życiu.
      Przynosimy do ołtarza hostię – chleb, który stanie się Ciałem Chrystusa.                    Ta niepowtarzalna przemiana powinna wskazywać nam drogę, jak budować bardziej ludzki świat oparty na wierze, miłości i sprawiedliwości.
     Niesiemy w darze wino i wodę. Wierzymy i ufamy, że przeżywana przez nas Eucharystia da nam siłę do stawania się każdego dnia prawdziwymi uczniami Chrystusa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz