czwartek, 23 kwietnia 2015

NASI UCZNIOWIE PROMUJĄ IDEĘ ZDROWEGO ODŻYWIANIA

We wtorek 14 kwietnia grupa uczniów klasy I technikum żywienia i usług gastronomicznych pod opieką wychowawczyni zawitała do Miejskiego Przedszkola nr 4 w Płocku. Uczniowie naszej szkoły promowali wśród dzieci ideę zdrowego odżywiania.
Na tę okazję młodzież przygotowała dla przedszkolaków szereg atrakcji. Było przedstawienie: „Jaś i Małgosia inaczej…”, w którym chatka Baby Jagi była z owoców i warzyw, było rozpoznawanie warzyw i owoców poprzez zmysły, było przyrządzanie sałatki owocowej, było przesmacznie, a przede wszystkim zdrowo!
Największą atrakcją dla dzieci z grupy 4-latków było własnoręczne przygotowanie pysznej, witaminowej sałatki. Były jabłka, gruszki, banany, śliwki, brzoskwinie, nektarynki, kiwi, pomarańcze, mandarynki, winogrona, a nawet ananas. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dzieci dokładnie umyły rączki, potem ubrały fartuszki, w których wyglądały jak prawdziwe kuchciki. Przedszkolaki pod opieką młodzieży samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową. Przyrządzanie sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji. Sałatka udała się, wyszła wspaniale! A największą niespodzianką była bita śmietana, która dodała jej uroku i smaku!
Przedszkolaki wspaniale się zaangażowały i chętnie brały udział we wszystkich zadaniach, a nasze uczennice spokojnie mogą planować karierę przedszkolanek ;) To było bardzo miłe i ciekawe spotkanie!
Pomysłodawcy spotkania mają nadzieję, że zajęcia zaowocują dobrymi nawykami i dzieci chętnie będą sięgać po warzywa i owoce także w swoich domach.

Przygotowała: p. Michalina Gontarska 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz