sobota, 18 kwietnia 2015

PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW DO CZĘSTOCHOWY - 17 KWIETNIA

Wspólna Eucharystia pod przewodnictwem ks. biskupa Piotra Libery, nabożeństwo Drogi Krzyżowej na wałach jasnogórskich, konferencja ks. Rafała Jarosiewicza znalazły się w programie pielgrzymki maturzystów diecezji płockiej na Jasną Górę. Wzięło w niej udział około 4,5 tysięcy maturzystów z całej diecezji, w tym także maturzyści z naszej szkoły:) Uczniom kończącym naukę towarzyszyli wychowawcy – pani Bożena Dzierżanowska, pani Barbara Stańczak oraz pan Adam Milewski i pan  Tadeusz Grzelak.
W homilii bp Libera podkreślał, że „bez modlitwy nie ma życia chrześcijańskiego, dlatego z tego miejsca zabierzemy zamiłowanie do modlitwy, do bycia z Panem Bogiem na co dzień. Kto się modli, nigdy nie traci czasu. Prośmy Matkę Bożą o szczególny dar modlitwy, byśmy chodzili po ziemi jako ludzie, którzy nie tylko w Boga wierzą, ale z Bogiem rozmawiają”.
Biskup płocki odwołał się również do słów św. Jana Pawła II o tym, że każdy powinien mieć swoje Westerplatte, którego trzeba bronić. Może to być wiara, czystość, wierność wartościom, wierność miłości, posłuszeństwo rodzicom, gotowość poświęcenia się dla wyższych wartości.
Maturzyści mieli m.in. możliwość osobistej modlitwy przed obrazem Matki Bożej, adoracji Najświętszego Sakramentu, przyjęcia sakramentu pokuty i pojednania. Konferencje podczas pielgrzymki głosił ks. Rafał Jarosiewicz, inicjator wielu akcji ewangelizacyjnych, dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji w Koszalinie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz