piątek, 16 marca 2018

DZIEŃ OTWARTY


   16 marca 2018 roku w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty. Liczba odwiedzających gimnazjalistów przerosła nasze oczekiwania. Przygotowane atrakcje zaprezentowaliśmy w godzinach między 10:00 a 15:00. Zaplanowaliśmy szereg ciekawych warsztatów, wystaw, projekcji multimedialnych oraz gier i zabaw. Nauczyciele i uczniowie postarali się, aby każdy mógł znaleźć tu coś dla siebie. Dla miłośników gastronomi zorganizowano warsztaty kulinarne wraz z kursem carvingu. Miłośnicy zwierząt mieli okazję uczestniczyć w zajęciach w pracowni weterynaryjnej, obserwując między innymi zabiegi pielęgnacyjne. Przyszłym chemikom zaprezentowano „huczne” pokazy naukowe. Młodym aktorom zaproponowano obejrzenie humorystycznego spektaklu pt. „ Dzień poezji". Można było także sprawdzić swoją wiedzę z zakresu biologii w grze „Milionerzy”, zobaczyć niezwykłą wystawę „Ogród w szkle”, przygotowaną przez uczniów klas architektury krajobrazu, czy też obejrzeć wirtualny montaż  komputera. Na zainteresowanych turystyką i hotelarstwem czekały ciekawe konkursy, w tym quiz wiedzy. Również wielbiciele kosmosu i nauk ścisłych odnaleźli coś dla siebie, udając się do pracowni fizycznej na pokazy pt.: „ Lecimy w kosmos”. Po obejrzeniu układu słonecznego, na zwiedzających czekały dodatkowe atrakcje językowe: Mnemotechniki, „Z frazeologią za pan brat”, jak również projekt: „Wierszem pisana”. Dużą popularnością cieszyły się także zawody sportowe zorganizowane przez nauczycieli wychowania fizycznego. Przybyłych do szkoły oprowadzali nasi młodzi przewodnicy.
     Mamy nadzieję, że kolejny Dzień Otwarty będzie równie interesujący i pełen wrażeń, a we wrześniu, przywitamy już jako uczniów naszej szkoły tak liczną grupę gimnazjalistów.
     Warto też wspomnieć, że w tym dniu przedstawiciele młodzieży wraz nauczycielami prezentowali naszą bogatą ofertę na targach edukacyjnych w Iłowie i Słubicach.

Marzena Markiewicz


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz